81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Wspomnienie Ofiar bombardowania Michowa w lipcu 1944 r.

  Podczas Mszy św. 27 lipca 2014 r. uczczono pamięć ofiar bombardowania Michowa w lipcu 1944 r. Inicjatorką uroczystości była Pani Wanda Wronowska – córka Wacława Wronowskiego, który zginął 31 lipca 1944 r.,  ona też przygotowała intencje mszalne za ofiary pamiętnego bombardowania. Były obecne rodziny, które 31 lipca 1944 r. straciły swoich bliskich.  Msza św. zaczęła się dźwiękiem syreny ku czci poległych. Obecne były poczty sztandarowe Związku Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Michowa. Przypomniano kontekst historyczny wydarzeń, związanych z Akcją ,,Burza” na Lubelszczyźnie. W oprawę uroczystości zaangażowały się również władze samorządowe, przede wszystkim Wójt Gminy Michów pan Janusz Jankowski, a także księża – ks. Jan Brodziak  i  ks. Jacek Zaręba.

Załączam treść wystąpienia przybliżającego wydarzenia lipca 1944 r. 

W imieniu Rodzin poległych michowian

składam serdeczne podziękowania

Wszystkim,

którzy chcieli w uroczystości uczestniczyć.

[prettyfilelist type=”pdf,xls,doc,zip,ppt,img,mp3″ filestoshow=”3338,” openinnew=”true” filesPerPage=”3″]

Zapraszamy do komentowania!

,