81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

XXXIV Sympozjum Myślenice 2017

W dniach 31 maja-3 czerwca 2017 roku odbyło się XXXIV Ogólnopolskie Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach. Na Sympozjum przyjechało w tym roku 27 szkół klubowych. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy z Gimnazjum w składzie: Natalia Kołodyńska, Agata Więsyk, Daniel Kępka oraz opiekun szkolnego klubu p. Mariusz Morawski.

Sympozjum obfitowało w szereg wydarzeń. W czwartek 1 czerwca br. miały miejsce: Msza Św. za Ojczyznę, Apel Pamięci, oficjalne uroczystości w Myślenickim Ośrodku Kultury oraz zajęcia edukacyjne z pracownikami IPN oddział Kraków. Tego dnia odbyło się także podsumowanie i wręczenie nagród w konkursach: literackim i plastycznym, w którym wyróżnienie zdobyła nasza uczennica Agnieszka Jankowska z klasy IIIb. W piątek 2 czerwca br. odbyła się gra miejska pt: „Ewakuacja”, złożenie kwiatów na grobie ostatniego kapelana na Westerplatte księdza majora Leona Bemke i wycieczka do Wadowic, gdzie zwiedzaliśmy muzeum św. Jana Pawła II i odwiedzaliśmy miejsca, szczególnie bliskie papieżowi, w których jak mawiał „wszystko się zaczęło…”. Oczywiście nie mogliśmy darować sobie zjedzenia słynnych papieskich kremówek.

Warto zaznaczyć, że każde sympozjum odbywa się w innej części kraju i jest okazją do poznawania Polski, jej regionów od Bałtyku aż po Tatry. Z każdego z miejsc delegacje szkół – uczniowie i nauczyciele wracają bogaci w nowe doświadczenia i wiedzę na temat historii, zabytków oraz osiągnięć „Małych Ojczyzn” na przestrzeni dziejów.

wejdź do galerii