81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

XXXV Sympozjum Dzierżoniów 2018

W dniach 22-25 maja 2018r. delegacja naszej szkoły w składzie (J. Grzelak, A. Więsyk, A. Milczek oraz opiekun p. Mariusz Morawski) uczestniczyła w XXXV Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Dzierżoniowie Śląskim. Organizatorem tegorocznego zjazdu szkół klubowych była Szkoła Podstawowa  Nr 5 z Dzierżoniowa. 23 maja wszystkie delegacje szkolne oraz zaproszeni goście zebrali się na placu szkolnym, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie Sympozjum oraz krótki pokaz  pierwszego dnia obrony Westerplatte w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej 58. Pułku Piechoty. Po uroczystej Mszy Św. delegacje przemaszerowały przy akompaniamencie orkiestry dętej pod „Pomnik Losów Ojczyzny”, gdzie wygłoszono Apel Pamięci i złożono kwiaty. Dalsza część uroczystości odbyła się w kinie, gdzie miała miejsce część artystyczna w wykonaniu gospodarzy. Tego dnia odbyła się także dyskoteka dla młodzieży. Kolejny dzień wypełniły nam wycieczki do pałacu w Jedlince oraz Osówki, gdzie mogliśmy zwiedzać podziemne miasto: system podziemnych korytarzy i magazynów, wybudowanie podczas II wojny światowej  przez Niemców w celach obronnych. Zwiedziliśmy także zabytki Dzierżoniowa i Muzeum Miejskie, gdzie poznaliśmy historię nieistniejącej już słynnej fabryki urządzeń radiowych „Diora”. Tego dnia odbyło się także ognisko integracyjne dla uczestników zjazdu. Kolejnego dnia po śniadaniu nastąpiło zakończenie sympozjum i wyjazd delegacji szkół. Kolejne sympozjum odbędzie się w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Gdańsku.

zobacz więcej