81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

XXXII Sympozjum Tłuchowo 2015

W dniach 26-28 maja 2015 r. delegacja naszego gimnazjum (Zuzanna Jabłońska, Katarzyna Tatarczak, Piotr Rączka z opiekunem Mariuszem Morawskim) wzięła udział w XXXII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Tłuchowie (woj. kujawsko-pomorskie). Podczas obrad obydwie nasze placówki , szkoła podstawowa i gimnazjum, zostały uroczyście przyjęte w poczet członków Klubu. To duży zaszczyt, ale także wielki obowiązek hołdowania wartościom i czczenia pamięci Bohaterów z Westerplatte walczących w pierwszych dniach II wojny światowej. Dzisiaj to także obowiązek opieki nad miejscami spoczynku Westerplattczyków i podtrzymywanie kontaktów z ich rodzinami.

Podczas Sympozjum ogłoszono wyniki konkursu poetyckiego. Laureatką i zdobywczynią II miejsca została nasza gimnazjalistka: Agnieszka Czarnecka. Gratulujemy!

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się na całodniową wycieczkę. Zwiedziliśmy między innymi zamek w Golubiu-Dobrzyniu, biorąc udział w pokazach i konkurencjach rycerskich (strzelanie z łuku, rzucanie toporem). W Lipnie zwiedziliśmy muzeum Poli Negri w Lipnie i Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej.  Otrzymaliśmy także zaproszenie na kolejne Sympozjum w przyszłym roku do Kwidzyna.