81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

27 lipca 2014 r. o godzinie 9.00 – Msza św. upamiętniająca ofiary Akcji ,,Burza” w Michowie !

  Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych, którym nieobce są losy i historia Polskiego Państwa Podziemnego, do udziału we Mszy św. o godz. 9.00.  Pragniemy przypomnieć, jak historia naszego kraju zbiega się z historią rodzin, które straciły swoich najbliższych. W 75 rocznicę Polskiego Państwa Podziemnego, chcemy uczcić pamięć ofiar, ale i przypomnieć w zarysach fragment Akcji ,,Burza” na Lubelszczyźnie, no i oczywiście – w Michowie.  Bataliony 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej wyzwoliły, m.in. Michów.  Szczególnie zasłużył się tu Batalion II/50 ,,Jastrzębia”, czyli porucznika Władysława Czermińskiego. Rodziny mieszkańców Michowa, poległych w tej akcji, wspomną swoich bliskich.  Okazja do refleksji na temat miejsca, w którym wielka  historia splata się  z – małą.

W imieniu

Rodzin    Poległych

w bombardowaniu Michowa

i   własnym

Bożena Morawska

Zapraszamy do komentowania!

,