81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Obyczaj to starodawny, średniowiecza głębokiego sięgający. Pierwszą szopkę i przedstawienie na Boże Narodzenie z żywymi zwierzętami zorganizował słynny Święty Franciszek z Asyżu. My nie chcieliśmy być gorsi i jak co roku wystawiliśmy jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Ewy Zielińskiej przypomniały nam te, niezwykle radosne dla naszej religii, wydarzenia z przed ponad 2000 lat. Przeżywaliśmy je razem z Maryją, Józefem, Archaniołem Gabrielem, Aniołkami, Pasterzami, Królami i z całą szkolną społecznością.

W drugiej części wspólnego kolędowania uczennice pierwszej klasy gimnazjum, pod kierunkiem p. Iwony Karpińskiej przedstawiły nam zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach Unii Europejskiej: Francji, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii zilustrowane bogatym materiałem zdjęciowym w postaci prezentacji multimedialnej. Całość urozmaicona została wspaniałym wykonaniem kolęd w języku angielskim i niemieckim.

więcej w galerii

Zapraszamy do komentowania!

,