81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

8 czerwca 2019r. w sobotę w naszej szkole prowadzona była akcja honorowego dawstwa krwi. Wszyscy, którzy chcieli się podzielić tym życiodajnym płynem mogli przyjść do nas w godz. 9.00 – 13.00.

Zgłosiło się 16 dawców, którzy przystąpili do wypełnienia arkusza – ankiety. Później wykonano im podstawowe badania krwi (morfologia). Następnie przeprowadzono wywiad z lekarzem. Niestety po wywiadzie z lekarzem cztery osoby musiały zrezygnować z oddania krwi.

Dwanaście osób oddało po 450 ml. krwi, łącznie daje nam to 5,4 l. krwi. To mniej więcej tyle, ile płynie w jednym człowieku (ok. 5 – 6 l. w zależności od płci). Podczas akcji pracowało ośmiu wolontariuszy.

Dziękujemy dawcom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do popularyzacji naszej akcji.

Zapraszamy Wszystkich do udziału już za rok!

Zapraszamy do komentowania!

,