81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniach 20-22 maja 2019 r. uczniowie z klasy trzeciej, klas czwartych i piątej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Wieliczki i Ojcowa. W mieście założonym przez legendarnego Kraka jest dużo miejsc godnych zwiedzenia. Udało nam się wejść na Kopiec Kościuszki i zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, a także sporo dowiedzieć o naszym bohaterze narodowym Tadeuszu Kościuszce. Wieczorny relaks w parku wodnym pozwolił zregenerować siły po całym dniu. Drugi dzień spędziliśmy  na zwiedzaniu Krakowa. Poznaliśmy historię wzgórza wawelskiego oraz legendę o jego smoku, który zagrażał miastu. Prawdziwą lekcje historii usłyszeliśmy w Katedrze Królewskiej, gdzie spoczywa wielu władców Polski. Hejnał z wieży Kościoła Mariackiego oraz spacer po Rynku Głównym to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Nie zabrakło czasu zakup pamiątek i oraz tradycyjnych krakowskich precli. Wieczorem udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie przeszliśmy trasą górniczą w specjalnych kombinezonach i kaskach ochronnych z lampami, zapoznając się z dawną pracą górników kopalnianych. Organizatorzy przygotowali dla nas wiele ciekawych zadań. Mogliśmy przekonać się na własnej skórze jak trudna była praca ludzi pod ziemią. Każdy z nas otrzymał na zakończenie certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w zawodzie górnika. Trzeciego dnia ze względu na obfite opady deszczu musieliśmy zmodyfikować plan wycieczki i zamiast do Ojcowa udaliśmy się na krakowski Kazimierz, dawniejszą dzielnicę żydowską, gdzie stąpaliśmy po śladach mieszkańców tego miejsca i poznaliśmy fakty z historii i kultury żydowskiej. Przeszliśmy także po urokliwej kładce Bernatka, gdzie zakochani zostawiają ślad swojej miłości w postaci małych kłódek przyczepionych do barierek kładki, a kluczyk wyrzucają do Wisły. Na koniec naszego pobytu w dawnej stolicy Polski zjedliśmy najlepsze krakowskie lody, których smak czujemy do dzisiaj. Szkoda, że czas spędzony na wycieczkach mija  tak jakoś szybko!

zobacz więcej

Zapraszamy do komentowania!

,