81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Podsumowujemy kolejny etap realizacji programu dla uczniów klas pierwszych „Z matematyką w życie”. Zakończyliśmy realizację drugiej stacji badawczej Magiczna matematyka dla każdego smyka”. W tym etapie dodawaliśmy i odejmowaliśmy na różnych liczmanach, rozwijaliśmy umiejętność logicznego myślenia poprzez gry wymagające od uczniów przewidywania i rozumowania, kodowaliśmy na macie do kodowania, w programie „Godzina kodowania”, wirtualnej macie do kodowania, za pomocą kolorowych kubeczków, wzięliśmy udział w akcji „Godzina Kodowania” organizowanej przez grupę Uczymy dzieci programować, rozwiązywaliśmy, układaliśmy i przekształcaliśmy zadania z treścią metodą czynnościową. Uczyliśmy się poprzez zabawę. Największą frajdą dla dzieci było kodowanie, z którym świetnie sobie radzili.

Zapraszamy do komentowania!

,