81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Kochani !!!!

Wszyscy ludzie dobrej woli !!!

   W dniu 22 lutego  2015 r. w godzinach: 10.00. – 16.00. w hali sportowej Z S O w Michowie odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Dziś zawarłam Umowę Wolontarystyczną  na przeprowadzenie tej akcji z DKMS- em, czyli Fundacją Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska z siedzibą w Warszawie. Jako dyrektor ZSO i pomysłodawczyni jestem koordynatorem tej akcji, będą mi pomagać wolontariusze spośród uczniów i nauczycieli.

Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi ( prosimy o przyniesienie dowodów osobistych) oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Tych, którzy nie mogą być dawcami ze względu na wiek czy stan zdrowia również zapraszamy do udziału w akcji w formie wsparcia finansowego. Zarejestrowanie jednego potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 250 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy potencjalny dawca może równocześnie wesprzeć finansowo badania, dlatego tak ważne jest finansowe wsparcie ze strony tych, korzy nie mogą zostać dawcami.  Mogą jednak pomóc w finansowaniu badań i przebadaniu większej ilości potencjalnych dawców.

Nie obawiajcie się ! Wkrótce ruszy akcja edukacyjna przed Dniem Dawcy. Chciejcie czytać materiały przekazane nam przez DKMS. Dowiecie się, jak to jest znaleźć swojego bliźniaka genetycznego. Mam nadzieję, że zaszczycą nas swoją obecnością ludzie, którzy już są dawcami i podzielą się swoimi doświadczeniami. Ja przeszłam procedurę rejestracji przez Internet, czekam na pobranie materiału do badań. Myślę, że nie byłabym przekonująca w tej akcji, gdybym nie dała realnego przykładu zaangażowania w nią !

Kochani  ! Udostępniajcie ten materiał, lajkujcie! Dotrzyjmy do jak najszerszej społeczności ludzkich serc! Myślmy przy tym, ilu ludziom nasze działania uratują życie. Nie patrz bezczynnie na chorobę drugiego człowieka !!! Walcz razem z Nim !!!

Zachęcam do włączenia się: Parafie w Michowie, Rudnie; Urząd Gminy, Bank Spółdzielczy, Biznesmenów z terenu Gminy, wszystkie placówki oświatowe z Gminy Michów, Rady Rodziców, stowarzyszenia i wszystkich chętnych.

Zapraszam do współpracy

koordynator akcji

Bożena Morawska

Zapraszamy do komentowania!

,