81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl
Nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej, w czasie trwania której będziemy starali się zachęcać uczniów do pracy na lekcjach z włączoną kamerką. Zależy nam, żeby mówić jak najczęściej: JAK MIŁO CIĘ WIDZIEĆ, NIE TYLKO SŁYSZEĆ! Nie bądź migającą literką na Teams! Kontakt wzrokowy jest bardzo ważny! Widać emocje, uśmiech, smutek… . Ukrywanie się za awatarem lub inicjałami pogłębia negatywne emocje, poczucie osamotnienia i pustkę wokół siebie.
Przy zupełnym zamknięciu w domu najlepszą formą kontaktu z innymi są rozmowy na kamerkach internetowych. Prowadzenie konwersacji audiowizualnych wprowadza stosunkowo najmniej ograniczeń. Widoczna jest twarz oraz przynajmniej częściowo, gestykulacja rozmówcy. Obraz w połączeniu z tonem i barwą głosu umożliwia również lepsze odczytanie przekazu informacji na poziomie emocjonalnym. Uczniowie są przekorni i często mają zły dzień oraz nie chcą włączać kamerek. Rozumiemy to i nie zmuszamy! Szanujemy Ich wybór!

Zapraszamy do komentowania!

,