81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

27 listopada 2018 na lekcji wychowawczej w klasie IV B mieliśmy niecodziennego gościa. Odwiedziła nas absolwentka naszego liceum Ilona Wałach ze swoim pieskiem Kapslem. Kapsel to uroczy mieszaniec, który potrafi wykonywać różne sztuczki i zadania. Natychmiast zaskarbił sobie wśród uczniów  sympatię. Ilona opowiadała jak trudne i odpowiedzialne jest posiadanie zwierzęcia. Jak ważny jest czas poświęcony na jego pielęgnację i zabawę. W zamian zwierzęta potrafią odpłacić  nam swoją wiernością i przywiązaniem, a nawet można ich nauczyć dość wymagających zadań do wykonania. Wizyta Ilony z jej czworonożnym przyjacielem miała na celu zachęcić uczniów do zaangażowania się w wolontariat na rzecz zwierząt. Planujemy nawiązać współpracę ze Schroniskiem dla Zwierząt w Nowodworze i poświecić nieco swojego czasu dla jego podopiecznych, zwierząt często wyrzuconych i pokrzywdzonych przez człowieka, które na skutek przeżytej traumy są wycofane i unikają kontaktu. One też myślą i czują, często bardziej niż my. Nie trzeba wiele. Wystarczy pospacerować z jednym z piesków, by odczuć jego wdzięczność. Chcielibyśmy także zorganizować zbiórkę rzeczy potrzebnych do codziennego funkcjonowania schroniska. Ponadto warto wybrać się w niedzielę 2 grudnia do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, gdzie będzie można spotkać się z pracownikami schroniska oraz pospacerować z jego czworonożnymi podopiecznymi.

 

Zapraszamy do komentowania!

,