81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Dzięki inicjatywie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach od 19 do 30 listopada Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest bezpłatnie udostępniane do zwiedzania. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z tej możliwości i w dniu 26 listopada wybrali się wraz z opiekunami do muzeum.

W ramach wycieczki przewodnik muzealny oprowadził nas po wnętrzach pałacu,  które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX w.  Zgromadzona jest w nich niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które stanowiły dawne wyposażenie pałacu. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia kaplicy wzorowanej na wersalskiej, oraz parku w stylu francuskim.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Muzeum za umożliwienie bezpłatnego zwiedzania muzeum oraz Panu Wójtowi za bezpłatne użyczenie autobusu gminnego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zapraszamy do komentowania!

,