81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

21 stycznia br. odbyło sie w Lublinie Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z naszej Szkoły.

Na co dzień tworzą scholę „Boże szczygiełki“, która, prowadzona przez Panią Agnieszkę Górną-Jezior, ubogaca liturgię w kościele parafialnym w Michowie. W okresie Bożego Narodzenia dzieci włączyły się w prace Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i kolędowały na terenie Michowa i innych miejscowości.

Była to dla nich szczególna okazja do głoszenia Ewangelii o Nowonarodzonym Zbawicielu oraz zbierania dobrowolnych ofiary na pomoc dla swoich rówieśników żyjących na Madagaskarze.

Spotkanie w Lublinie pozwoliło młodym kolędnikom poznać kulturę Madagaskaru, spotkać misjonarzy i misjonarki, którzy tam posługują, wspólnie śpiewać i wielbić Boga.

Eucharystii, sprawowanej przez duchowych opiekunów przewodniczył Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik, który w gorących słowach podziekował dzieciom za ich zapał i zaangażowanie i zachęcał do dalszego zainteresowania misyjną działalnością Kościoła.

 

Zapraszamy do komentowania!

,