81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Klasa o profilu strażackim w Liceum w Michowie!!!

Drodzy Rodzice i Uczniowie!!!

    Pragnę wyjść w roku szkolnym 2015/2016 z nową ofertą edukacyjną – klasą o profilu strażackim w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Westerplatte w Michowie.  Będzie to klasa mundurowa  realizująca autorski Program Szkolenia Strażackiego. Rozszerzenia z innych przedmiotów dają wiele możliwości i będą wybrane w porozumieniu z uczniami i rodzicami. Zostały podjęte kroki w celu przygotowania nauczycieli do nauczania przedmiotu kierunkowego. Poza tym zostanie zawarta umowa o współpracy z OSP w Michowie oraz PSP w Lubartowie i Lublinie. Szkoła obecnie współpracuje z firmą ratowniczą ,,Diamed”, już w tym roku szkolnym będziemy formować drużynę na Ogólnopolskie Zawody Ratownictwa Przedmedycznego. Pragnę również Państwa zapewnić, że kształcenie profilowe nie naruszałoby wysokiego poziomu nauczania z przedmiotów objętych Nową Maturą. Osobiście jestem egzaminatorem zewnętrznym Nowej Matury, również moi nauczyciele posiadają te uprawnienia. Nauczanie w tej klasie odbywałoby się praktycznie, ze szczególnym skoncentrowaniem na uczniu, czyli maksymalna indywidualizacja. Obecnie jesteśmy na etapie ankietowania potrzeb edukacyjnych uczniów gimnazjum z terenu Gminy Michów. Od Państwa decyzji zależy czy ta oferta edukacyjna zostanie zrealizowana. Zapraszam do dyskusji! Proszę o uwagi! Pozwolę sobie przygotować ankiety dla Rodziców uczniów gimnazjów w Michowie i Rudnie w najbliższym czasie!

Pozdrawiam Państwa

Bożena Morawska

dyrektor ZSO

Zapraszamy do komentowania!

,