81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniu 11 czerwca 2024r. odbyła się wycieczka uczniów klas I –III do Zamościa.

W Zamojskim ZOO mieliśmy okazję zobaczyć małpiatki, niedźwiedzie, daniele, jelenie, hipopotamy i tapiry, kapibary, małe drapieżniki i duże koty takie jak np. ryś. Ogród Zoologiczny wciąż się powiększa, najmłodszymi ich mieszkańcami są żyrafy. Pawilon z żyrafami był przeszklony, dzięki temu mogliśmy je obserwować z bardzo bliska. Piękne, wysokie zwierzęta naprawdę wzbudziły w nas zachwyt.

W drodze na Rynek Wielki mieliśmy okazję przejść przez Bramę Szczebrzeską jedną z trzech bram wjazdowych do Zamościa. Następnie zwiedziliśmy Katedrę ufundowaną przez Jana Zamojskiego w XVI w.  Kierując się w stronę Rynku widzieliśmy ogromny Pałac Zamojskich i pomnik Zamojskiego. Rynek Wielki zwany „sercem Zamościa” to przepięknie odrestaurowane miejsce z Ratuszem, które zdobią piękne Kamienice Ormiańskie.

Następnie udaliśmy się do Zamojskiej Manufaktury Słodyczy „Tęcza”. W tej małej fabryce powstają słodkie arcydzieła, we wszystkich kolorach tęczy, a specjalnością są cukierki i lizaki. Obserwowaliśmy proces tworzenia masy cukrowej i każdy zrobił własnego lizaka. Były tak smakowite, że nie wszystkie dojechały do domu.

Zmęczeni, ale w dobrych humorach powróciliśmy do Michowa.

Zapraszamy do komentowania!