81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniach 15-17 maja 2024 nasi uczniowie przebywali na wycieczce w Krakowie. Pierwsze dwa dni to intensywne zwiedzanie królewskiego miasta metodami aktywnymi, które animowała przewodniczka krakowskiej „Grupy Aktywni”.  Braliśmy udział w warsztatach „Alfabet Mistrzów” w oddziale Muzeum Narodowego w Sukiennicach.  Po intensywnym zwiedzaniu relaksowaliśmy się w parku wodnym. Drugiego dnia zwiedzaliśmy dawną stolicę Polski  droga królewską, by zakończyć spacer na Wawelu i pod wawelskim Smokiem. Byliśmy także na Kopcu Kościuszki, gdzie w muzeum można było poznać wyjątkową postać Tadeusza Kościuszkę, polskiego i amerykańskiego bohatera narodowego, a także z 131 m wysokości podziwiać panoramę miasta. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce trasą górniczą. Po przebraniu sią w robocze kombinezony doświadczaliśmy na swojej skórze jak ciężka jest praca górnika pod ziemią. Przed powrotem do Michowa zwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy z unikalnym mikroklimatem oraz bogactwem o różnorodnością flory Parku. Zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy późnym wieczorem do swoich domów.

Zapraszamy do komentowania!