81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Dnia 25 września  uczniowie klasy 1a i 3 b wybrali się na wycieczkę do Krainy Rumianku. Hołowno przywitało nas piękną, słoneczną pogodą. Wizyta w wiosce tematycznej to nowe doświadczenie dla dzieci. Uczniowie mogli zobaczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali mieszkańcy tych terenów. Ciekawym punktem pobytu w Hołownie  było wyrabianie, formowanie i pieczenie drożdżowego ciasta. Uczniowie uczyli się jak rozczynić, zagnieść i zlepić palcami słodkie drożdżowe kukiełki.  To była wielka przyjemność i terapia. Zapach i aksamitna gładkość ciasta jednocześnie pobudzały i koiły zmysły. Okazało się, że wałkowanie, gniecenie, przeplatanie nie jest obce także chłopcom. Dzieci świetnie się bawiły. Drożdżowe kukiełki  z rodzynkami i innymi nasionami wszystkim smakowały. Dzieci poznawały również sposób wydobywania i właściwości gliny, a następnie formowały garnki i różne zwierzątka z tego plastycznego materiału. Wszystkie wytwory uczniów przywieźliśmy do szkoły, gdzie po wyschnięciu pomalujemy farbami. Ostatnim punktem programu były pieczone kiełbaski oraz harce na placu zabaw. To był wspaniały dzień.

Zapraszamy do komentowania!