81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W ramach realizacji programu „Godziny Wychowawcze ze Światem” Polskiej Akcji Humanitarnej klasa 7B otrzymała od organizatora grę edukacyjną typu escape room „Otwórz się na globalne wyzwania”. Uczniowie rywalizowali w drużynach „Północ” i „Południe”. Poszukiwali kodów, otwierali kłódki blokujące skrzynki z kolejnymi zagadkami i zadaniami dotyczącymi edukacji globalnej. Rozwiązania zagadek pozwoliły na otwarcie umownej granicy i dalszą współpracę uczniów nad wykonaniem kolejnych zadań.

Godziny Wychowawcze ze Światem to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Uczniowie poznają, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtują postawy, które pomogą uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. Gra została przeprowadzona przez wychowawcę klasy Mariusz Morawskiego.

Zapraszamy do komentowania!