81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Dlaczego warto zdrowo się odżywiać? Czy jedzenie ma dostarczać tylko podstawowych składników, czy też ma być przyjemne? Dlaczego warto uprawiać sport? Na te i wiele innych pytań uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli uzyskać odpowiedź na corocznym „Dniu zdrowego odżywiania”. Podczas prezentacji „Żyj smacznie i zdrowo” uczniowie poznali 10 zasad zdrowego odżywiania, z których dowiedzieli się, że wybór właściwych produktów w naszej codziennej diecie ma ogromne znaczenie dla zapewnienia zdrowia, energii życiowej i dobrego funkcjonowania. Dzieci dowiedziały się również, że jedną z najważniejszych zasad jest aktywność fizyczna, której motto brzmi „Więcej ruchu, Panie Brzuchu”. W dalszej części spotkania dzieci zaśpiewały piosenki o witaminkach. Przy współpracy z rodzicami, którzy zakupili owoce, dzieci wykonały przepyszne owocowe szaszłyki. Mniam, mniam. Życzymy Smacznego!!!

Zapraszamy do komentowania!

,