81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

21 listopada w ramach programu profilaktycznego klasę III „b” odwiedziła zaproszona przez wychowawcę Jolantę Targońską szkolna stomatolog ze swoją asystentką. Panie przeprowadziły zajęcia, na których uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo szczotkować zęby, jakiej szczoteczki używać, ile razy dziennie myć zęby. Uczniowie wraz z paniami ustalili co należy jeść, aby mieć piękny uśmiech, a jakich rzeczy unikać. Największą frajdę sprawiło dzieciom mycie zębów specjalnym płynem, który miał pokazać, czy dzieci dokładnie myją zęby. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie krzyżówki przez dzieci. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, pasty do zębów, a czworo uczniów dodatkowo dostało szczoteczki za najszybciej rozwiązaną krzyżówkę. Lekcję uatrakcyjniły piękne opaski z ząbkami wykonane przez jedną z pań. Po zajęciach profilaktycznych uczniowie rysowali i kodowali trasy dla ozobotów, które miały przejść od zębów chorych do szczoteczki, pasty i przejść do zębów zdrowych i pięknego uśmiechu. Mamy nadzieję, że lekcja przyniesie piękne uśmiechy wszystkim dzieciom.

zobacz więcej

Zapraszamy do komentowania!

,