81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Gospodarzem tegorocznych obchodów Gminnego Dnia Odzyskania Niepodległości byli Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Uczniowie oraz Rada Rodziców ZSO w Michowie. Po uroczystej Mszy Św. oraz złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Walczących w Obronie Ojczyzny władze gminy i społeczność Michowa w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowała do hali sportowej ZSO, gdzie uczniowie przedstawili dramę „Pociągiem do wolności” upamiętniając 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wzruszający spektakl przedstawił poszczególne etapy dramatycznej drogi Polaków do wolności i jak pociąg przemierzył wiele różnych stacji po drodze historii, by wreszcie dotrzeć po 123 latach do wyznaczonego celu: stacji Wolność. Ta dramatyczna podróż miała swoich Bohaterów. Dziś to Im zawdzięczamy możliwość życia w wolnym, niepodległym i bezpiecznym kraju. Śpiewem, tańcem oraz pokazem sprawności fizycznej uczniowie złożyli hołd „Bohaterom Niepodległej” i wyrazili miłość do ziemi ojczystej. „Tu jest Polska” powiedziała na zakończenie pani dyrektor Bożena Morawska wskazując na uczniów i dziękując im za trud, który włożyli w realizację spektaklu. Specjalne podziękowania otrzymał także sztab nauczycieli za przygotowanie młodzieży oraz Rada Rodziców, która sprawiła słodki poczęstunek dla zebranych gości.

zobacz więcej

Artykuł:  Tu jest Polska

Zapraszamy do komentowania!

,