81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

1-2 maja odbyły się XII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC-Króluj nam Chryste” w Częstochowie. Diecezję lubelską reprezentowali nasi mistrzowie pod opieką ks. Marka Romańskiego. Mecze rozgrywały się na 12 halach sportowych. W mistrzostwach brały udział 133 drużyny z całej Polski. Nasi chłopcy dzielnie walczyli i mimo, że nie udało im się wyjść z grupy, zajęli w kategorii „ministranci” 17 miejsce. Jesteśmy z nich dumni, godnie nas reprezentowali, dziękujemy im za to. 30 kwietnia i 1 maja byliśmy na Apelu Jasnogórskim przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w Sanktuarium na Jasnej Górze. Głoszone modlitwy długo pozostaną w naszych sercach. Koncert księdza Jakuba Bartczaka pokazał nam, że modlitwa to nie tylko klęczenie przed obrazem, lecz także i śpiew. Cały wyjazd był niesamowitym przeżyciem, który na długo zagości w naszej pamięci.

Kinga Bogusz

zobacz więcej

Zapraszamy do komentowania!

,