81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to święto ogłoszone  przez UNESCO, którego celem jest  promocja książki, czytelnictwa i bibliotek. Dzień ten stał się okazją do zwrócenia uwagi na fakt, że każdy człowiek  powinien mieć dostęp do książek. Święto przypomina także o konieczności ochrony własności intelektualnej. Do łamania praw autorskich dochodzi obecnie bardzo często, szczególnie w Internecie. „Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” – te słowa Umberto Eco do dzisiaj nie straciły na ważności i aktualności.  Może warto oderwać się od komputera, wylogować  z facebooka, zostawić telefon, gry, telewizor i po prostu chwilę poczytać. Z okazji święta  uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, na których wykonali wspólnie kolaż prezentujący zalety czytania. Chętni uczniowie gimnazjum mogli sprawdzić się rozwiązując quiz dotyczący wiedzy o książce i bibliotece.

Zapraszamy do komentowania!

,