81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

25 października grupa 42 gimnazjalistów wraz z opiekunami  wybrała się na wycieczkę do Lublina. W programie zwiedzania był Lubelski Zamek ze słynną kaplicą Świętej Trójcy i jej bizantyjskimi freskami, Stare Miasto z jego urokliwymi kamienicami i uliczkami oraz zabytkami (Brama Grodzka, Trybunał Koronny,  Brama Krakowska, kościół Dominikanów). Niewątpliwa atrakcją było zwiedzanie podziemi Starego Miasta, gdzie można było obejrzeć makiety przedstawiające wielowiekową historię rozwoju  Lublina, a także inscenizację wielkiego pożaru z przed ponad czterech wieków. W programie nie mogło zabraknąć Archikatedry oraz jej wspaniałych zbiorów sztuki złotniczej oraz słynnej sali akustycznej. Wycieczkę zakończył krótki posiłek w restauracji Mc Donald’s.

Wycieczkę do Lublina, przy niewielkiej dopłacie uczestników, sfinansowało Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo- Wychowawczych im. Teresy Kras w ramach projektu „Wzmocnienie tożsamości kulturowej i aktywności obywatelskiej mieszkańców Lubelszczyzny” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej w galerii

 

Zapraszamy do komentowania!

,