81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W  Dzień Dziecka w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Michowie wystartowało Miasteczko Ruchu Drogowego. Uczniowie mogą poznawać i nabywać umiejętności praktyczne zasad prawidłowego poruczania się po drogach publicznych. Miasteczko powstało dzięki staraniom pana Jacka Jankowskiego –nauczyciela techniki i informatyki oraz pana Grzegorza Piecyka –byłego przewodniczącego Rady Rodziców ZSO.

Pierwsze 5 tys. zł udało się pozyskać wygrywając (jako jedna z dziesięciu szkół w kraju) ogólnopolski konkurs „Bezpieczni za kółkiem z Radiem Zet” organizowanym pod patronatem Kajetana Kajetanowicza i firmę Pirelli. Wygrana  pozwoliła na zakup pięciu rowerów na potrzeby szkolenia najmłodszych uczestników ruch drogowego. Rowery sprowadził właściciel michowskiego sklepu „PROEL-DOM” pan Roman Pasim nie pobierając za to żadnej prowizji.

Następne 9 tys. udało się pozyskać na wniosek pani Katarzyny Piskorskiej, przewodniczącej Rady Rodziców,  od zarządu Elektrowni Wiatrowej Wschód, za które zakupiono Miasteczko Ruchu Drogowego. Cały ten projekt pozwoli uczniom ZSO zdobyć ich pierwsze prawo jazdy –Kartę Rowerową. Rodzice zaś nie będą się obawiać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Główne motto projektu to „Wspaniała zabawa i bezpieczeństwo na drodze”.

wejdź do galerii

 

Zapraszamy do komentowania!

,