81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Włączamy się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” upamiętniającej 78 rocznicę powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku . W tym roku pragniemy nie tylko upamiętnić wybuch powstania, lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety, które w tym czasie  organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku. Akcję Żonkile wspierają w tym roku także jej ambasadorzy i ambasadorki: Bartosz Bielenia, Katarzyna Zielińska, Kayah, Magdalena Boczarska oraz Mariusz Szczygieł.

Na znak pamięci o powstaniu, jego bohaterkach i bohaterach, przypnijmy sobie 19 kwietnia papierowy żonkil, który możemy wykonać samodzielnie według szablonu (szablon_zonkil) i złożyć go według wideoinstrukcji. W tym dniu odbędzie się także pokaz premierowy filmów: „Historia z pewnej ulicy” dla klas 1-3,  „Będę pisać” dla klas 4-6 oraz „Muranów-Dzielnica Północna” dla klas 7-8. Do filmów są przygotowane karty pracy, które można wykorzystać z uczniami na lekcjach. Szczegóły znajdziemy na stronie organizatora akcji Muzeum Polin w Warszawie.

Dbając o naszą historię, a także o to, by również nasi uczniowie stawali się tolerancyjnymi i wrażliwymi na los innych osobami, zachęcajmymy ich do wzięcia udziału w tegorocznej Akcji Żonkile.

 

 

 

Zapraszamy do komentowania!

,