81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Program Tygodnia Misyjnego  18 – 24 X 2020r

” Oto ja poślij mnie”- to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku 18 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

W naszej szkole w obecnej sytuacji związanej z pandemią chcielibyśmy  chociaż w symboliczny sposób przez kolor ubrania zaakcentować ten czas.

GOTOWI….?! TYDZIEŃ MISYJNY CZAS ROZPOCZĄĆ…BUDZIMY SIĘ DO MISJI!!!  Przyłącz się do nas…?!

Poniedziałek – powiemy wspólnie będzie Ameryka Północ i Południe, gdzie rdzenni Indianie biegają wszędzie ubierz kolor czerwony, a spoko będzie!

Wtorek Azja podobno tam ludzie często żyją w gwiazdach – ja nic o tym nie wiem lecz przyjdę na żółto ubrany bo świat jest przecież przez Chiny „zalany”

Środa – Oceania lecimy na Hawaje, gdzie pięknie śpiewają i hulają dni całe – ubieram niebieski – kolor oceanu, aby pięknie pływać na szkolnym korytarzu

Czwartek – to Afryka bardzo gorąca i dzika –zielony kolor tego dnia włożymy i nie będziemy jak czarno -białe pingwiny:)

Piątek Europa będzie -Polska jest tam, którą kocham zawsze i wszędzie – więc tego dnia przyjdę na biało ubrany lub w barwach narodowych bo jestem Polak mały:))

Zapraszam także na krótkie przedstawienie misyjne w Kościele 18.10.20r o godz.9:00 w wykonaniu teatru Jeremiasz. We wtorek klasa 8b poprowadzi różaniec w pięciu językach: łacińskim, hiszpańskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim.

Serdecznie zapraszamy !

Zapraszamy do komentowania!

,