81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak  obchodzić to wyjątkowe  święto? Wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo, ale  można też przyłączyć się do naszej akcji. Na piętrze  wyrosło  Drzewko Życzliwości i Pozdrowień,  na którego gałązkach uczniowie przywieszali jabłuszka z pozdrowieniami  i życzeniami dla koleżanek, kolegów i  nauczycieli. We wszystkich klasach ogłoszono konkurs na „Najżyczliwszego ucznia „Wybrani uczniowie uhonorowani zostali medalem „Życzliwy uczeń” . Uczniowie chętnie włączali się do akcji, ucząc się w ten sposób wrażliwości na drugiego człowieka.

     Tego dnia wszyscy  uwierzyli, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

     Nie tylko tego dnia, ale i w przyszłości nie zapominajmy o życzliwości i uśmiechu. Nawet  kiedy pada deszcz, za oknem jest ciemno, a dzień wydaje się smutny to nic, bądźmy dla siebie życzliwi, a wtedy wnet zaświeci słońce.

Odpowiedzialnymi za przygotowanie tego miłego dnia byli: Pedagog Ewa Sułek, Samorząd Uczniowski z opiekunem Panią  Bożeną Szwargolińską oraz Pani Maryla Gadzała  i Pani Ewa Zielińska.

Zapraszamy do komentowania!

,