81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W roku 2018/2019 uczniowie klas drugich kontynuują realizację programu „Z matematyką w życie”. W miesiącu wrześniu i październiku  działania uczniów powiązaliśmy z porą roku i zatytułowaliśmy „Jesienna matematyka”. W czasie zajęć uczniowie zbierali materiały przyrodnicze, które później wykorzystywali do tworzenia zbiorów, podzbiorów, części wspólnej zbiorów, złączenia zbiorów i wyznaczania osi symetrii. Układali również sekwencje z materiału manipulacyjnego. Poznawali własności figur geometrycznych, z których później tworzyli kompozycje: „Album królowej Geometrii”, jesienny krajobraz: „Drzewa z krainy geometrii” i ciekawe mozaiki. Nauczyli się także obliczać obwody poznanych figur. Wszystkie zadania powiązane były ze świetną zabawą i twórczą działalnością uczniów.

 

 

Zapraszamy do komentowania!

,