81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Zapraszamy do szkoły na otwarcie wystawy „Ukradzione dzieciństwo” dnia 18 października 2019r. o godz 9.40.

Ekspozycja, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, ukazuje życie dzieci od okresu międzywojennego do zakończenia II wojny światowej. Pokazuje, jak wyglądało ich życie, a także jak zmieniło się w czasie wojny. Okres dzieciństwa, który został brutalnie przerwany przez politykę terroru prowadzoną przez okupantów, pozostawił w ich życiu ogromną traumę. Ekspozycja odnosi się do losów dzieci z różnych mniejszości narodowych w tym: Żydów, Romów, Ukraińców, Białorusinów, Poleszuków, Karaimów, Ormian, Hucułów, a także do traumatycznych przeżyć związanych z gettem, obozem, przymusową pracą, deportacjami, egzekucjami.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 po uprzedniej rezerwacji w sekretariacie tel: 81 8566039. Wstęp bezpłatny.

Zapraszamy do komentowania!

,