81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Dnia 4 października 2019 r. 51 uczniów z klas I-III było na wycieczce naukowej w Krzemionkach Opatowskich. Znajduje się tam największy na świecie kompleks kopalń krzemienia pasiastego. Uczniowie zwiedzili kopalnię, zobaczyli wioskę z epoki neolitu, sprzed 4 tysięcy lat.  Obejrzeli również bardzo nowoczesną ekspozycję historyczno – geologiczno – przyrodniczą w nowym pawilonie wystawowym.

Następnie uczniowie wyruszyli do Bałtowa. Niezwykłą przygodę rozpoczęli od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieli modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca –  przejażdżka schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi.

Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dzieci dowiedziały się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach.

Po tych emocjach i zakupie pamiątek wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Zapraszamy do komentowania!

,