81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Mszą świętą w kościele parafialnym 2 września 2019 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Główna część uroczystości odbyła się w hali sportowej. Wszystkich uczniów z ich rodzicami oraz nauczycieli powitała pani Dyrektor Bożena Morawska, która na wstępie nawiązała do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Odśpiewano hymn państwowy, a pod szkolnym pomnikiem Bohaterów Westerplatte złożono kwiaty i zapalono znicz. Minutą ciszy uczczono  poległych Polaków podczas trwania działań wojennych. Pani dyrektor przywitała delegację, która ze szkolnym sztandarem wróciła z XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte z Gdańska i brała udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu wojny na Westerplatte. Odczytano podziękowanie za udział w sympozjum od pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz wręczono nagrodę dla Adriana Ligenzy za zdobycie I miejsca w konkursie literackim ogłoszonym przez zespół Szkół Morskich z okazji organizacji Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte. Specjalne podziękowania otrzymała także pani Dyrektor Bożena Morawska, pod której kierunkiem powstała nagrodzona praca. Przywitano także księdza wikariusza Grzegorza Lipińskiego zaczynającego od września pracę w naszej placówce. Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor złożyła wszystkim uczniom życzenia sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do komentowania!

,