81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

30 maja 2019 r. nastąpiło otwarcie wystawy „Dziewczyna z pamiętnika. W poszukiwaniu Rywki z łódzkiego getta”. Zaproszonych gości na uroczystość powitała Pani Wicedyrektor Grażyna Janisz. Następnie głos zabrał p. Mariusz Morawski, pomysłodawca całego projektu, który przedstawił zebranym burzliwe losy pamiętnika, napisanego piękną polszczyzną przez zamkniętą w łódzkim getcie 14 -letnią Rywkę Lipszyc  oraz okoliczności sprowadzenia wystawy z Krakowa z Żydowskiego Muzeum Galicja do naszej szkoły. Kolejnym punktem uroczystości był spektakl Teatru Poszukiwań z Radomia pt. ‚Tak bym chciała…” w reżyserii Włodzimierza Mancewicza. W niespełna dwa tygodnie od premiery w radomskiej Resursie teatr wystąpił przed młodzieżą oraz zaproszonymi gośćmi w naszej szkole. Spektakl to adaptacja fragmentów pamiętników Anny Frank oraz Rywki Lipszyc, w których rolę wcieliły się Julia Wójcik oraz Nadia Drabczyk, wiekowo zbliżone do Autorek. Fragmenty Tory czytał sam reżyser Włodzimierz Mancewicz. Emocje podczas spektaklu oraz owacje na zakończenie świadczyły, że spektakl zebrał dobre recenzje wśród słuchaczy.

Wystawa będzie obecna w naszej szkole jeszcze do 11 czerwca. Zapraszamy do jej obejrzenia w godzinach 8-15.30 od poniedziałku do piątku. Po wystawie oprowadzają uczennice, które przybliżają historię niezwykłego pamiętnika i powstania związanej z nim wystawy.

Zapraszamy do komentowania!

,