81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W Lublinie 9 marca 2019 roku odbyły się X Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Finałowe mecze rozgrywały najlepsze zespoły Liturgicznej Służby Ołtarza z całej Archidiecezji Lubelskiej. W trzech kategoriach wiekowych: ministranci ( rocznik: 2007 – 2011 ), lektorzy młodsi ( rocznik: 2003 – 2006 ), lektorzy starsi ( rocznik: 1998 – 2002 ). Parafię Michów reprezentowały trzy drużyny: ministrantów, lektorów młodszych i lektorów starszych, złożone z uczniów i absolwentów ZSO w Michowie. Drużyny te zwyciężyły w rozgrywkach dekanalnych i reprezentowały nasz dekanat w finałach.

Mistrzostwa rozpoczęły się Mszą Świętą sprawowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mieczysława Cisło o godzinie 10:00 w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, na ul. Bursztynowej 20. Następnie wszyscy ministranci i lektorzy rozjechali się do sześciu hal sportowych na terenie miasta przygotowanych przez organizatorów. Główną Halą Mistrzostw była hala widowiskowo-sportowa GLOBUS w Lublinie. Wieczorem o godz. 17:00 na głównej hali mistrzostw odbyła się Jubileuszowa Gala X Mistrzostw LSO. Mecze finałowe komentował Dariusz Szpakowski oraz trener reprezentacji Polski Andrzej Strejlau.

Zespoły z naszej parafii zaprezentowały się w całym turnieju wyjątkowo dobrze. Ministranci zajęli drugie miejsce, ustępując w finale tylko obrońcom tytułu parafii Serniki. Szymon Kołodziejczyk otrzymał indywidualne wyróżnienie dla najlepszego bramkarza w kategorii ministrantów. Natomiast lektorzy starsi zajęli czwarte miejsce w swojej kategorii. Gratulacje i słowa uznania należą się ministrantom: Pawłowi Zyga, Grzegorzowi Szymankowi, Szymonowi Kołodziejczykowi, Jakubowi Barszczowi, Sebastianowi Grzesiakowi, Mikołajowi Mitura, Mateuszowi Sugier za zdobycie wicemistrzostwa archidiecezji lubelskiej w roku 2019. Opiekunem naszych zawodników był ks. Marek Romański

Warto podkreślić, że na imprezie był obecny dziennikarz i komentator sportowy TVP Dariusz Szpakowski oraz prowadzący Teleexpres Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy, w skład której wchodzili: Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Tomasz Frankowski, Sławomir Szmal, Mariusz Jurasik oraz gościnnie Trener Andrzej Strejlau (były selekcjoner Reprezentacji Polski).

Mecze pokazowe zagrały reprezentacje: Artystów Polskich, Telewizji Polskiej, Polskich Księży i Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

Zapraszamy do komentowania!

,