81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Projekcie Krokus, który realizuje Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie wraz Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Funkcjonuje on w świecie od wielu lat, zaś w Polsce jest obecny po raz dziewiąty. Krokusy, sadzone przez uczniów jesienią, rozkwitając z końcem zimy mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych podczas II wojny światowej. Projekt Krokus poprzez działania edukacyjne w szkole, głównie podczas lekcji wychowawczych, pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. W tym roku krokusy posadziła klasa IV b wraz z wychowawcą p. Mariuszem Morawskim.

Zapraszamy do komentowania!

,