81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Gospodarzem obchodów 100-lecia Niepodległości był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Michowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym 11 listopada 2018r. Następnie w asyście pocztów sztandarowych przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych złożyły kwiaty pod tablicą poświęconą Józefowi Piłsudskiemu. Główna część obchodów rozpoczęła się w hali sportowej ZSO. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, pani dyrektor Bożena Morawska przywitała zaproszonych gości oraz mieszkańców Michowa. Następnie młodzież naszej szkoły przedstawiła dramę pt. „Nieskończenie Niepodległa”. Spektakl ten przedstawiał burzliwe dzieje Polski i jej dramatyczną drogę do odzyskania wolności. Poprzez Legiony Piłsudskiego, Bitwę Warszawską, tragiczne losy narodu podczas II wojny światowej, wybór Jana Pawła II na papieża,  jego rolę w powstaniu Solidarności i obaleniu komunizmu, walkę robotników o należne im prawa czy wreszcie wstąpienie Polski do NATO i Unii Europejskiej. Przybyli na uroczystość goście oraz mieszkańcy Michowa nie szczędzili braw uczniom – aktorom spektaklu oraz przygotowującym ich nauczycielom. Rada Rodziców poczęstowała zebranych wspaniałym, domowym ciastem. „W taki sposób w naszej szkole uczymy miłości i szacunku do Ojczyzny…” – zakończyła uroczystość dyrektor ZSO Bożena Morawska, dziękując wszystkim za wkład w przygotowanie uroczystości.

zobacz więcej

Zapraszamy do komentowania!

,