81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

20 listopada 2018 r. odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I „a” i I „b” zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym. Podczas występów  pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Uczniowie kl. I „b” rozpoczęli swój program od poloneza, a następnie wyruszyli w podróż po różnych krainach. Za dobrze wykonane zadania dzieci otrzymały podpisany przez p. Dyrektor „Bilet do Szkoły”. Klasa I „a” zaprosiła nas w podróż po historii Polski. Uczniowie tej klasy przedstawili dramę związaną z odzyskaniem  przez nasz kraj niepodległości. Po występach nadszedł czas na uroczyste  ślubowanie. Starsi koledzy z kl. III „a” wprowadzili Sztandar Szkoły Podstawowej w Michowie, a następnie „pierwszoklasiści” złożyli uroczyste ślubowanie, którego tekst specjalnie na tą okazję przygotowała p. dyr. Bożena Morawska.

W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:

Być szczęśliwym dzieckiem.

Kochać szkołę i chętnie do niej chodzić.

Z przyjemnością uczyć się przez całe życie.

Szanować i słuchać nauczycieli.

Mieć uśmiech na twarzy każdego dnia w podziękowaniu za życie.

Widzieć słońce nawet wtedy, gdy zasłaniają je chmury.

Z dobrą myślą przechodzić do kolejnego dnia.

Myśleć o sobie, że wszystko mogę osiągnąć.

Spełniać swoje marzenia poprzez wytężoną pracę.

Być dobrym dla ludzi i czerpać z tego przyjemność.

Mieć poczucie dumy, że jestem Polakiem.

Po ślubowaniu p. dyr. Bożena Morawska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Następnie  rodzice złożyli podziękowania p. Dyrektor za pasowanie uczniów, a wychowawczyniom za przygotowanie części artystycznej. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć w okolicznościowych biretach, dzieci otrzymały  upominki: „Dzwonki do gry”, legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Po zakończonej uroczystości, na którą Rodzice przybyli w licznym gronie, zaprosili swoje pociechy na „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

zobacz więcej

zobacz poloneza

zobacz historia polski

Zapraszamy do komentowania!

,