81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Tradycyjnie 21 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była: Pierwsza pomoc po zażyciu substancji psychoaktywnych. Poszczególne klasy przedstawiały scenki z przykładami jak należy się zachować gdy spotkamy się z kimś, kto stracił przytomność po zażyciu narkotyków, dopalaczy, a także gdy ma zaburzenia osobowości po wypiciu dużych ilości napojów energetycznych. Scenkom bacznie przyglądała się Pani Monika Niebrzegowska, ratownik medyczny i przedstawicielka firmy Diamed, z którą szkoła współpracuje od poczatku piąty rok organizacji akcji udzielania pierwszej pomocy. Następnie Pani Monika uczyła wszystkich, w jaki sposób przeprowadzić skuteczną resuscytację. Każdy uczeń mógł na elektronicznym fantomie przetestować swoje umiejętności.

zobacz więcej

 

Zapraszamy do komentowania!

,