81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Młodzi turyści z klas I-II szkoły podstawowej wyjechali w czerwcu w Góry Świętokrzyskie. Po drodze odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej, Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie, wspięli się na Golgotę oraz podziwiali zwierzęta w Mini ZOO. Następnym przystankiem był Święty Krzyż, zwiedzanie Bazyliki i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Niezapomnianych wrażeń dostarczył punkt widokowy na rumowiska skalne zwane gołoborzami. Największych emocji dostarczyło Babyjagowo gdzie była Chatka Baby Jagi naturalnej wielkości bajkowa chatka na kurzej stópce ustylizowana żywą osobą Babą Jagą, jaskinia Zbója Madeja z naturalnego kamienia odtworzona zgodnie z legendami, z żywym Zbójem pilnującym swoich skarbów, śpiącym na czarcim łożu (madejowym), Domek Jasia i Małgosi, łódź Wikingów i duży plac zabaw i tunel straaaachuuuu. Było super !!!

Zapraszamy do komentowania!

,