81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

7 grudnia 2016r. klasa II b gimnazjum-sportowa uczestniczyła w wycieczce mikołajkowej do Warszawy. Do stolicy pojechaliśmy pociągiem. Trasa wycieczki wiodła przez wschodnią dzielnicę Pragę, okazały i najnowszy most Świętokrzyski oraz nieopodal stojący pomnik Syrenki Warszawskiej na Plac Zamkowy i Stare Miasto. W Katedrze Polowej Wojaka Polskiego oddaliśmy cześć naszemu Rodakowi księdzu pułkownikowi Janowi Osińskiemu, tragicznie zmarłemu podczas katastrofy smoleńskiej w 2010 roku. Następnie przeszliśmy przez Plac Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żolnierza. Spacer po Śródmieściu zakończyliśmy w kinie Atlantic oglądając triller wojenny „Sprzymierzeni”. Potem udaliśmy się na łyżwy na Stadion Narodowy, gdzie urządzono wspaniałe lodowiska. W rytm muzyki docieraliśmy sportową formę. Droga powrotna nieco się wydłużyła, gdyż spóźniliśmy się na pociąg. Na szczęście na kolejny nie trzeba było długo czekać. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy z powrotem do Michowa.

zajrzyj do galerii

Zapraszamy do komentowania!

,