81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Biblioteka szkolna kolejny raz włączyła się do realizacji ogólnopolskiego programu promocji  książek i czytelnictwa pod nazwą Tydzień Bibliotek. Tegorocznej XIII edycji, trwającej od 8 do 15 maja,  towarzyszyło hasło „ Biblioteka inspiruje”. Z okazji święta bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego. Z zainteresowaniem wysłuchały  zasad korzystania z księgozbioru. Dużo zabawy i radości dostarczyło im rozwiązywanie zagadek dotyczących znajomości bajek  i baśni. Przedszkolaki otrzymały zakładki do książek oraz list do rodziców, zawierający informacje o korzyściach płynących z głośnego czytania dzieciom. Część uczniów klas nauczania zintegrowanego uczestniczyła w zajęciach czytelniczych z cyklu „ Poznajemy mądre bajki z całego świata”. Uczniowie klasy IV wykonali  „lapbooki” – małe książeczki  będące ciekawą forma prezentowania, porządkowania i utrwalania wiedzy. Gimnazjaliści z klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach „Mapy myśli – kontra linearne zapiski”. Poznali nowy sposób notowania jakim jest „mapowanie”. Dowiedzieli się co daje kreatywna notatka z większym wykorzystaniem mocy własnego umysłu. Wykonali „mapy” dotyczące planów na zbliżające się wakacje. W czasie Tygodnia Bibliotek został też rozstrzygnięty szkolny konkurs pt. „Czytamy – polecamy”. Uczniowie przygotowali prace pisemne – wiersze, listy, recenzje zachęcające do przeczytania ciekawych książek. Na popołudniowych zajęciach warsztatowych chętni uczniowie mogli wykonać własnoręczne upominki na  Dzień Matki.  Klasy IV-VI wzięły udział w realizacji  projektu popularyzującego czytelnictwo, który zakończył się wystawą plakatów zachęcających do odwiedzania biblioteki i czytania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy i kiermasze nowości wydawniczych.

 

DSCF2003 (3)    DSCF2003

DSCF2020    DSCF2024 - Kopia

DSCF2002    DSCF2003 (2)

 

Zapraszamy do komentowania!

,