81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W dniu 26 maja 2023r. uczniowie klasy 1a, 1b i 3 b uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego – miasta artystów.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od z najbardziej znanego miejsca w Kazimierzu – Góry Trzech Krzyży. Nagrodą za wspinaczkę były piękne widoki. Potem spacerując urokliwymi uliczkami Kazimierza wysłuchaliśmy legendy dotyczącej Psa Werniksa i pogłaskaliśmy na szczęście nos posągowego czworonoga. Następnie zwiedzaliśmy renesansowy rynek i podziwialiśmy urokliwe kamieniczki. Tu mieliśmy czas na zakup kazimierskich kogutów i pamiątek. Kolejnym punktem programu był rejs statkiem. Płynęliśmy w górę Wisły obok zamku w Janowcu i z powrotem. Dużo radości uczniom sprawiały towarzyszące nam przez cały czas mewy i piękne widoki.

Następnym punktem wycieczki był Nałęczów – miasteczko leżące na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Miasto zostało wpisane do rejestru zabytków województwa lubelskiego, jako zespół architektoniczno-krajobrazowy – unikalne budownictwo, usytuowanie obiektów oraz mikroklimat i wody zdrojowe czynią je wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Po spacerze po Parku Zdrojowym zjedliśmy pyszne lody. Resztki energii zachowaliśmy za zabawy na placu zabaw.

Po udanym dniu, trochę zmęczeni, udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

 

 

Zapraszamy do komentowania!