81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

15 listopada 2022 roku Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie oraz Lubelski Klub Szachowy zorganizowali turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych woj. lubelskiego. Celem turnieju było upamiętnienie 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, ukazanie wkładu szachistów polskich w jej odzyskanie, a także popularyzacja tej królewskiej gry wśród dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 78 młodych szachistów z kilkunastu szkół woj. lubeskiego. Nasżą szkołę reprezentowali: Kuba Bednarczyk z kl 5a, Bartłomiej Karpiński w kl. 5a oraz Kacper Małek z kl 5b. Opiekunem reprezentacji był p. Mariusz Morawski. Michowscy szachiści pokazali się bardzo dobrej strony, zajmując miejsca w środku stawki. Turniej rozegrano metodą szwajcarską. Każdy z zawodników rozegrał 7 partii.

Rezultaty:

Kuba Bednarczyk: 3 wygrane, 1 remis, 3 przegrane

Bartłomiej Karpiński: 2 wygrane, 2 remisy, 3 przegrane

Kacper Małek: 3 wygrane, 4 przegrane

Gratulujemy udanego startu naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegółowe wyniki i końcowy ranking dostępny jest na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_6264/final_standings&7.html

 

 

Zapraszamy do komentowania!