81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

14 grudnia 2020r. ogłoszono wyniki XXII Powiatowego Konkursu Literackiego „Opowieści Wigilijne 2020” organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie.

Wśród laureatek konkursu znalazły się dwie nasze uczennice: nagrodę w kategorii klas IV-VI zdobyła Nikola Wałach z klasy 6b przygotowana pod kierunkiem p. Grażyny Janisz za wiersze „List do Świętego Mikołaja” i ” Kartka z mojego pamiętnika” , zaś wyróżnienie za opowiadanie „Książki jadą do dzieci” otrzymała Gabriela Janusz z klasy 6a przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Wronowskiej.

Natomiast w konkursie plastycznym „Jan Paweł II- Papież Rodzinny” wyróżnienie otrzymała Nikola Misiurek z klasy IIIb przygotowana pod kierunkiem księdza Grzegorza Lipińskiego. Gratulujemy sukcesów naszym uczennicom. Poniżej publikujemy fragment nagrodzonego wiersza Nikoli Wałach.

List do Świętego Mikołaja

Mikołaju! …

w tym roku zamiast prezentów

pragnę abyś zmienił ten świat.

Nie chcę w te święta pod choinkę

nowego telefonu,

proszę, by wszystkie bezpańskie psy

były w jakimś ciepłym domu.

żeby jedzenie w miskach

miały codziennie podane,

przez dobrych ludzi

były kochane….

Bezdomni żeby w mroźne, zimowe dni

schronienie znaleźli,

przy wigilijnym stole

w wolnym miejscu zasiedli…

Wierzę całym sercem w magię Świąt

więc proszę niech COVID 19 zniknie stąd.

Żeby ludzie bardziej tolerancyjni byli

i w zgodzie ze sobą i naturą żyli.

Zapraszamy do komentowania!

,