81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

W tym trudnym czasie obchodzimy, jak co roku, Święta Wielkiej Nocy. Ale tegoroczne Święta są zgoła odmienne od poprzednich. Pokazują nam, jak w ciszy i skupieniu snuć refleksję o nauce Chrystusa, jego mądrości, poświęceniu i męce.

Tegoroczne Święta to czas pokory w obliczu wirusa, którego nie możemy rozszyfrować, którego nie widzimy, a który jest często silniejszy od nas. Pora, aby przewartościować to, co w życiu najważniejsze i tego Wszystkim życzę.

Życie to drobiny, chwile, drobnostki, piórka, powiewy, małe łyki wody. Bądźmy tu i teraz. Spróbujmy obłaskawić potężnego wroga rozsądkiem, cierpliwością, pokorą, zdobywaniem wiedzy, aby z czasem wynaleźć szczepionkę, która nas obroni.

Jak żadne wcześniejsze Święta, ten czas pozwala nam zrozumieć Mękę Pańską, związane z nią cierpienie i nadzieję.

Jak żadne wcześniejsze Święta, ten czas pozwala zrozumieć, że wszyscy szukamy Boga. Czcijmy pokój i życzliwość. Trenujmy, jeśli chcemy mieć wspaniały świat.

 

Z Wielkanocnym Pozdrowieniem,

Bożena Morawska – Dyrektor ZSO w Michowie

 

Wielkanoc 2020

Zapraszamy do komentowania!

,