81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

21 kwietnia 2018r. w hali sportowej ZSO w Michowie odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Michowianka Handball Cup, któregom organizatorem byli ZSO w Michowie i UKS „Michowiak”. Turniej odbywał się pod Patronatem Starosty Lubartowskiego. Do rywalizacji przystąpiło 4 drużyny: Gimnazjum Kamionka (opiekun Eliza Wiącek), Gimnazjum Michów (opiekun Mariusz Morawski), SKF Sprinter Lublin (opiekun Patryk Maliszewski), UKS Michów (opiekun Grzegorz Białek). Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” 2 x 10min.

Wyniki poszczególnych meczów:

Gim. Michów – Sprinter Lublin   6:15

Gim. Kamionka – UKS Michów   13:6

Sprinter Lublin – UKS Michów    19:1

Gim. Michów – Gim. Kamionka  11:11 (rzuty karne 2:3)

Gim. Kamionka – Sprinter Lublin  8:23

Gim. Michów – UKS Michów  10:4

Klasyfikacja końcowa

I miejsce: SKF Sprinter Lublin

II miejsce : Gimnazjum w Kamionkce

III  miejsce: Gimnazjum w Michowie

IV miejsce: UKS Michów

Warto zaznaczyć, że dziewczęta z naszego gimnazjum o włos otarły się o drugie miejsce remisując po bardzo wyrównanym meczu z rówieśniczkami z Kamionki. Niestety szczypiornistki z Kamionki okazały się lepsze w rzutach karnych, rzucając jedną bramkę więcej.

Puchar dla najlepszej drużyny w imieniu Starosty Lubartowskiego wręczył pan Andrzej Jackowski. Puchary za II i III miejsce wręczyła pani dyrektor Bożena Morawska. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki z logo turnieju oraz medale. Zawodniczki zagrzewał do sportowej walki szkolny zespół cheerleaderek, który wykonał specjalnie przygotowany na turniej układ taneczny. Sponsorzy ufundowali także nagrody indywidualne w kategoriach:

„Król(owa) Strzelców”: Kowalska Angelika (Sprinter Lublin – 14 bramek)

„Odkrycie Turnieju” : Turowska Ewelina (Gimnazjum Kamionka)

„Fair Play”: Bogusz Kinga (Gimnazjum Michów)

Bardzo dziękujemy zawodniczkom za wspaniałą, sportową walkę i gratulujemy zwyciężczyniom szczypiornistkom SKF Sprintera Lublin i ich trenerowi panu Patrykowi Maliszewskiemu.

Dziękujemy także sponsorom Turnieju, ktorymi byli: Spółdzielnia Mleczarska „Michowianka”, Bank Spółdzielczy w Cycowie oddział w Michowie, Uczniowski Klub Sportowy „Michowiak”, Rada Rodziców przy ZSO w Michowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Michowie, Materiały Budowlane Andrzej Gomuła.

zobacz fotoreportaż

Zapraszamy do komentowania!

,