81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Tegoroczny obóz sportowy odbył się dniach 18-24 czerwca 2017r. nad morzem we Władysławowie. 41 uczestników – uczniów klas sportowych ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod okiem wychowawców spędziło 6 dni w pensjonacie „Pomorzanka”. Program obozu nie pozwolił jego uczestnikom na nudę. Oprócz zajęć sportowych na plaży i na pobliskim „Orliku”, nie zabrakło chwil spędzonych na plażowaniu i kąpielach w morzu. Program sportowy uzupełniały wycieczki: do Trójmiasta i na Hel, które miały dydaktyczny charakter. Szczególnie ważnym punktem podczas pobytu w Gdańsku była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej oraz na Helu w Fokarium, gdzie dowiedzieliśmy się o programie ochrony fok bałtyckich. Piesza wycieczka do Rozewia i spacer wzdłuż przepięknego morskiego klifu pokazał uczestnikom zjawisko abrazji, czyli niszczącego wpływu morza na ląd. Rejs statkiem zaś pozwolił doświadczyć siły i potęgi morskich fal. Wieczorne spacery nadmorską plażą i podziwianie zachodu słońca wprawiały uczestników w magiczny nastrój powodując przypływ dodatkowej energii spożytkowanej na wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych. Czas spędzony nad morzem minął bardzo szybko, ale wspomnienia i wrażenia pozostaną na dłużej. Polskie morze i Władysławowo  warte są tego, by wrócić tam po raz kolejny.

Mariusz Morawski

wejdź do galerii

więcej zdjęć

Zapraszamy do komentowania!

,