81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego Projektu Krokus organizowanego przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Biorące w projekcie szkoły mają za zadanie posadzić żółte krokusy, by uczcić półtora miliona dzieci żydowskich oraz tysięcy dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie II wojny światowej. Celem tych działań jest rozbudzenie w młodym pokoleniu świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Kwitnące wiosną krokusy przypominają nam o dzieciach, które zginęły i wskazują, iż nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera. Powód sadzenia kwiatów jest smutny, ale na świecie jest piękno i dobro, które niesie ze sobą oczekiwanie lepszej przyszłości.

krokus_gazkrokus

Zapraszamy do komentowania!

,