81 85 660 39, 514-551-838
zso.michow@vp.pl

    W dniach 3–13 października 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Michowie prowadzona była akcja:  „KOMÓRKOMANIA”. Odbywała się ona pod patronatem DKMS. Jej celem były działania profilaktyczno – informacyjne. Dotyczyły nowotworów krwi – białaczki, dawstwa komórek macierzystych krwi oraz szpiku kostnego. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli prezentację informacyjną, wysłuchali bajki o chorej biedronce i wzięli udział w warsztatach plastycznych. Młodzież gimnazjalna również obejrzała prezentację, uczestniczyła w w zajęciach – „Nowotwory krwi – prawdy i mity”. Chętne osoby mogły wykonać tematyczne plakaty. Aktywna postawa uczniów została nagrodzona ocenami celującymi i bardzo dobrymi w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na głównej ścianie dolnego korytarza naszej szkoły. Ekspozycja jest podsumowaniem naszych działań, jednocześnie przypomina wszystkim uczniom, pracownikom naszej szkoły oraz osobom odwiedzającym ją, że można bezinteresownie ofiarować komuś życie nic na tym nie tracąc.

wejdź do galerii

Zapraszamy do komentowania!

,